Netflix Bu Sefer Başarmış! | Kağıttan Hayatlar Değerlendirmesi


   Yeni Türk-Netflix projesinin yönetmen koltuğunda Can Ulkay, senarist koltuğunda ise "Saygı", "Behzat Ç." dizilerinde çalışmış olan Ercan Mehmet Erdem bulunuyor. Kağıttan Hayatlar filmi dün yayınlamışken gelin sizleri fazla sıkmayacak ve spoiler da bulunmayan inceleme yazımıza götürelim.


  Başrolünde Çağatay Ulusoy'un olduğu filmde ona Emir Ali Doğrul eşlik ediyor. Film küçüklüğünden beri kağıt toplayarak hayatta kalmaya çalışan ve böbrek bekleyen bir adamın hayat hikayesi anlatılıyor. Konuya böyle bakınca sanki çok klişe ve gereksiz bir film gibi görünse de filmin sonunda ağzınızın açık kalacağı garantisini verebilirim.

 

  Film çok uzun değil ve ilk 15 dakikası hariç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film olmuş. Hem komedi hem de dramı çok güzel bir uyum içinde veren film, Çağatay Ulusoy'un oyunculuğu ile daha da güzelleşmiş. E bu film kusursuz mu? Tabii ki hayır. Filmde olan hatalardan biri belki de olması gerekenden daha kısa olmasıydı. Filmde arada kopukluklar olsa da bu, filmin akışını bozmuyor. 'Peki çocuk neyin nesi, neden ondan bahsetmedin?' derseniz, onu da izleyince görürsünüz ;) Bence film kesinlikle izlemeye değer.
  Netflix'in son yayınladığı Türk yapımlarının başarılı olamamasından dolayı ön yargılı olsam da film ön yargımı yıkıp geçti. Umarız Netflix bu tarz işleri daha sık yapar. Biz de doya doya izleriz...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.