Crossover #5 İnceleme


 Crossover incelemelerinde her zaman olduğu gibi, geçen sayı başlatsam da, olaya hızlıca girmeye devam ediyoruz. Madem Cates bekletmeden direkt olaylara dalıyor, biz neden yapmayalım ki? 


Crossover’ın bir önceki sayısında karakterlerimiz bir başka Cates serisi God Country’deki kılıcı alarak büyük bir yardıma sahip olmuşlardı. Şimdi ise vakit geldi sayın okurlar, her şeyin başladığı yere gidiyoruz. Tüm bu Crossover olayının gerçekleştiği ve etrafı kubbe ile örtülü kasabaya girerlerken bir sürü tehdit onları takip etmektedir. Bombalar, Frankenstein’laşmış kahramanlar ve daha fazlası ekibimiz için büyük sorunlar yaratmaktadır.Bu sayı hikayenin finalinden bir önceki sayımız ve yapması gereken her şeyi iyi bir şekilde yapıyor. Bir sürü sürprizler sunuyor, finale güzel bir hazırlık yapıyor ve sonda da sizi heyecanlandıran bir an bırakıyor. Bu dört sayı içerisinde gördüğümüz olayların bir araya gelişine bayıldım ve her karakterin güçlü bir şekilde kullanılması da mutlu etti. Karakterlerin getirdiği farklı konseptler veya kendiliğinden eğlenceli olan gelişmeler sayıyı daha etkileyici kılmış. 


Geçenki incelemedeki tahminimi hatırlıyor musunuz? Hikayenin son iki sayıda ya hikayeyi aşırı hızlı ilerleteceğini ya da ilerletip düzgün bir son veremeyeceğini söylemiştim. Dediğimde haklı çıktım çünkü bu sayı inanılmaz hızlı ilerliyor. Dediğim gibi eğlenceli bir sürü an var ama hepsi arka arkaya o kadar hızlı geliyor ki sindiremiyorsunuz. Her sayfada başka bir olay yaşanıyor. Şimdi iki yüzlülük olmasın King In Black sayısında da aynı şeyleri söyleyip bunun bir sorun olmadığını söylemiştim. O büyük, epik ve bu tarza uyan bir event. Bu seride ise daha karakterlere yeni yeni alışıyoruz ve birden bu kadar büyük olaylara girmek tuhaf hissettiriyor. Geoff Shaw’ın çizimleri yine sayının en güçlü noktalarından. Bu büyük eventimsi havayı ve aksiyonu çok güzel veriyor. Bunun yanında o bahsettiğim çılgın anları inanılmaz aktarıyor. Dee Cunniffe de renklendirmede çok iyi bir iş çıkarmış. Bu seride çizerin farklı şeyler denemesini seviyorum ve önceki serilerindeki görünüşünden çok daha farklı durması da güzel bir ilginçlik katıyor. 


Crossover’ın 5. sayısını da böylece kapamış olduk. Cates’in ne yaptığını anlıyorum ama sanki daha sonra yapması gerekiyormuş gibi hissediyorum. Yanlış anlamayın sayıyı baya beğendim ama ne kadar hızlı geçtiğini de belirtmem gerekiyordu. Umarım finalde Cates yapacağını güzel bir şekilde yapar. Bağımsız yayıncıların büyük, çokluevrensel hikayeler yaptığını görmek hep tuhaf hissettiriyor. 


Notum: 8.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.