Oscar Tarihinde En Çok Ödül Alan Filmler | Oscar Masası  Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin düzenlediği ve bu sene 93.sü gerçekleşecek olan Oscar Ödül Töreni 26 Nisan'da bizlerle buluşacak. Her sene olduğu gibi bu sene de bizleri heyecanlandıran bu töreni merakla bekliyoruz. Peki en çok ödül kazanan 5 film neler onu biliyor muyuz? Gelin bu yazımızda hangi film kaç ödül kazanmış bunları görelim.


Listemizin ilk 3 filmi 11 Oscar alarak listemizde zirvede yer alırken, diğer filmler de birer ödül az olsa da tarihe geçmeyi başardı. İşte tam liste:


1) Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

11 dalda aday olan film, 11 ödülün hepsini kazanarak bu listede zirveyi paylaşan 3 filmden biri oluyor.2) Ben-Hur (1959)

12 dalda aday olan film 11 ödülü alarak zirveyi paylaşan bir diğer film olmayı başardı.

3) Titanik (1997)

14 dalda aday olan film 11 ödül alarak zirveyi paylaşan üçüncü ve son film oluyor.
4) Batı Yakası Hikayesi (1961)

11 dalda aday gösterilen film 10 ödül alarak listemizde dördüncü sırada yer alıyor.5) Gigi (1958)

9 dalda aday gösterilen bu film tüm ödülleri kazanarak listemizde 5. sırada yer alıyor.En çok ödül kazanan 5 filmimiz bu listeden oluşuyor. Sizce bu sene en çok ödül kazanan film hangisi olur? Oscar Masası yazı serimizde tüm adayları tek tek analiz etmeye devam ediyoruz, oralara da göz atmayı unutmayın!

Ayrıca bugün sitemizde en çok yazı yazan yazarımızın, yöneticilerimizden biri olan ve sitenin bugünlere gelmesinde paha biçilemez katkıları olan sevgili Berkay 'Kedicik' Keser'in doğum günü! Bugüne kadar tüm emekleri için teşekkürler ve iyi ki doğdun Berkay! Nice mutlu yaşlara..

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.