Nightwing #79 İncelemeBunu demek için doğru yer burası mı bilmiyorum ama Infinite Frontier’dan zevk alıyorum. Her serinin yapmaya çalıştığı çok ayrı şeyleri ve inanılmaz farklı planları var ama hepsi bir aradaymış gibi hissedebiliyorum. Aynı anda bir sürü büyük olay yaşanmıyor (sana bakıyorum Marvel) ve serilerde yaşanacakları yaratıcı ekiplere bırakıyorlar. Bunun en büyük meyvesini Nightwing verdi. Seri Tom Taylor ile sadece rayına oturmadı ama aynı zamanda çok güçlü bir şekilde de yükseldi. Bakalım seri tatmin edici açılışından sonra güzel devam ettirebilmiş mi hikayesini?


Bir önceki sayıda Nightwing normal hayatına dönmüşken tüm hayatını değiştiren bir olay yaşanmıştı. Alfred’den yüklü bir miktarda para kalmıştı kahramanımıza. Bu sayıda ise Grayson, artık elindeki maddi güçle ne yapacağına karar vermelidir. Bu para ile ne yapması, ne değiştirmesi gerektiğini düşünürken şehirde yeni tehditler ortaya çıkmaya başlar. Bu sayı hakkında diyebileceğim çok bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sayı genel olarak Nightwing’in para ile ne yapacağını düşünürken cüzdanını çalanların peşinden gitmesini anlatıyor. Hala hikayede büyük bir şeyler olduğunu söyleyemem ama geçen sayıya göre hikaye biraz daha yerine oturmuş durumda. Bu hikayenin neler içereceğini göstermekle beraber bu sayı Nightwing’in yeni bulunduğu durumu da güzel bir şekilde seriye yerleştiriyor. 


Sayının en güçlü tarafı yine karakterleri ele alışında. Çok katmanlı ve güzel yazılmış herkes. Grayson’ın da durumu çok güzel aktarılmış ve sayı boyunca karakteri değiştiren birçok etkileyici an sunulmuş. Çılgın aksiyondansa karakterlere odaklanmaları çok doğru bir karar olmuş ve bunun yanında karakterleri çok daha canlı hissettirmiş. Benim sevdiğim ve görmek istediğim Nightwing'i başarıyla yakalamış ve karakterlerle yeni tanışanların da seveceğini düşünüyorum. Bruno Redondo sayıda inanılmaz bir iş çıkarmış. Daha ilk sayfadan poster gibi asılası sayfalar yaratmış. Nightwing’in fiziği çok güzel gösterilmiş ve bazı aksiyon anlarında hareketlerinin adımlarının teker teker çizilmesi eylemleri daha güçlü kılmış. Bunun yanında arada farklı stiller kullanması sayıya farklı bir renk katmış. Renk demişken Adriano Lucas renklendirme alanında çok temiz ve güzel bir iş çıkarmış. 


Tom Taylor’ın Nightwing serisi yine çok güzel bir sayı ile gelip geçti. Karaktere çok güzel odaklanışı ve ilk sayıdan daha toplu olması bir önceki sayıdan daha çok sevmemi sağladı. Hikayenin nereye gideceğini çok merak etmemle beraber duyduğum kadarı ile Taylor bu seride düşündüğümden daha uzun süre kalacakmış. Daha iyi bir haber olamazdı.


Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.