Future State: Gotham #2 İnceleme


 Future State evrenine bir kez daha adım atmamızı sağlayan, Joshua Williamson’ın ve Dennis Culver’ın yazdığı, Giannis Milonogiannis’in çizdiği, siyah-beyaz seri Gotham’ın bir sayısı ile daha birlikteyiz. İlk sayı çok bir şey içermese de sonu ile ilgimi çekmişti ama çizim hakkında baya sıkıntılarım vardı. Gereksiz olan siyah beyaz eklentisi seriye gözümde baya zarar vermişti. Biz en iyisi ikinci sayıyı konuşmaya geçelim. 


Magistrate için çalışan Red Hood, yeni Batman’i yakalama görevindeyken karşısına bir engel çıkar. O engel ise ailesidir. Bat-Family, Red Hood’u durdurmak için bir araya gelmiştir ama Hood’un söyleyemediği bir şey vardır. O da gizliden gizliye başka birisi ile çalıştığı. Red Hood ile Magistrate arasındaki gerilim artarken olaylar giderek büyümeye başlar.Bu hiç akılda kalıcı olmayan sıkıcı bir sayıydı. Okuyalı sadece iki hafta olmasına rağmen neler olduğunu hatırlamak için geri döndüm ve gördüm ki büyük olması gereken bir olay bu sayıda yaşanmış ama o kadar tahmin edilebilir bir şey ki okur çok hızlı bir şekilde unutuyor. Baştaki aile aksiyonu gibi güzel anlara sahip olsa da bu sayıyı umursayamıyorum. Future State’ten kalan tek seri olduğundan önemli hissettirmiyor. Seri yavaşça benim başlangıçta beklentim olan ve isminin hakkını verebilen hale gelse de bunu başarılı yapamıyor. Aynı zamanda sayıya fazladan bir hikaye katmaları hiçbir şeye katkı sağlamıyor. Hele bu hikaye daha önceden bir Batman: Black and White sayısında kullanıldıysa. Çizim falan güzel o hikayede ama buraya eklenmesi çok zorlama geliyor. Sayfa sayısını arttırıp fiyatı yükseltmek için girdikleri şekillere bakın. Çizimde Giannis Milonogiannis’e laf edebileceğim bir şey yok. Kendisi aksiyon anlarında güzel bir iş çıkartıyor ve hoş bir tarza sahip. Asıl sıkıntı kullanım tarzında. Bir renklendirmem olmadığından boş hissettiriyor ve bu gelecekte geçmesi gereken hikaye detaysız kalıyor. Bence ya bir renklendirmen seçmeleri gerekiyor ya da daha bu forma yakışır bir çizer bulmaları gerekiyor. Bu şekilde mangaya benzemektense bitmemiş duruyor.


Future State: Gotham #2, ne kadar ilk sayıdan daha ilgi çekici olaylar sunsa da hiç akılda kalıcı olmayan anlatımı ve yanlış formda çizim kullanımıyla sinir bozucu olmaya devam ediyor. İleriki sayılarda bir süredir takip ettiğim bir çizer geliyor ve kendisinin siyah beyazda nasıl olduğunu bilmesem de ona umutla yaklaşmaya çalışacağım.


Notum: 6.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.