Nightwing #80 İnceleme


 Geri dönmek çok güzel. Kaybolduğum süreçte bir sürü konuşulacak çizgi roman biriktiğinden girişimi olabildiğince kısa kesmeye çalışacağım. Yine de seri hakkındaki şu anlık görüşlerimi söylemem gerekirse Tom Taylor, Nightwing serisinde harikalar yaratıyor. İlk iki sayı hikaye için çok bir şey yapmasa da karakterleri çok kaliteli ele alıyordu. Benim isteğim ise biraz da olsa artık hikayeye girebilmek. Peki bu sayı bunu sağlamış mı? 


Geçtiğimiz sayılarda Nightwing, kendisine miras kalan yüksek miktarda para ile şehrini nasıl daha güvenli ve daha iyi hale getireceğini düşünmüştü. Bu sırada ise şehirde yeni bir tehlike boy göstermeye başlamıştı. Gizemli bir kötü evsizlerin kalbini sökmekte ve ortadan kaybolmaktadır. Bu sayıda ise Nightwing ve giderek yardımları artan arkadaşları bu olayın peşine düşmeye karar verir. Bu sayıyı gerçekten beğendim. Hatta incelediğim diğer iki sayıdan bile daha çok beğenmiş olabilirim. Sayı istediğim her şeye sahipti. Hikaye gelişimi, karakter etkileşimleri, aksiyon...Hepsi çok güzel olmuş. Arkada Bludhaven’ın karanlık olaylarını işlerken bir yandan da Heartless mevzusunu işlemeyi hikayeye güzel katmışlar. İki tane birbirinden bağımsız hikayenin arada üst üste gelmesi çok hoşuma gidiyor ve nereye gideceği hakkındaki heyecanımı arttırıyor. Dürüst olacağım ki Heartless mevzusu diğer olaydan daha çok ilgimi çekiyor. Bludhaven karanlık ve sefil olması olayının işlenişini çok görmüş birisi olarak Heartless olayları daha fazla gizem ve yenilik taşıyor. 


Bu sayıdaki bir diğer sürpriz olay ise muhtemelen bazılarınızın çok sevineceği bir karakterin hikayeye girişiydi. Bu kişi uzun zamandır ortalıkta çok az gördüğümüz Tim Drake’ten başkası değil. Tim Drake sayının büyük bir parçası ve Dick Grayson ile olan etkileşimi çok güzel. Hiçbir zaman Tim hayranı olduğunu söyleyemem ama çok fazla seveni olduğunu da biliyorum. Hatta sayı da bunu çok güzel bir şekilde belirtiyor. Tom Taylor, Bat-Family’i eğlenceli bir şekilde ele alarak gerçekten bir aile hissi vermeyi başarıyor. Geçtiğimiz sayıda Oracle olmasının yanında Tim’in de katılması güzel bir eklenti oldu. Bruno Redondo yine çok güzel bir iş çıkarmış. Görünüş açısından zaten çok güzel ama karakterlerin eylemlerinin bu kadar detaylı ve eğlenceli yansıtılışı gerçekten inanılmaz. Daha önce bahsetmiş miydim hatırlamıyorum ama bu anlar bana Jeff Lemire’ın Haekeye serisini hatırlatıyor. O an stil bir tık değişiyor ve karakterin yaptıklarını detaylandırmaya başlıyor. Bu kısımlar sayıdan aldığım eğlenceyi daha da arttırıyor. 


Nightwing’in şu anda en iyi DC serilerinden biri sayılması beni çok mutlu ediyor ve hak ediyor da. Her sayı karakterlere olan bağlılıkları hissettiriyor ve yazar her sayıya kalbini katıyor. Bu serinin nerelere gideceğini merak etmekle beraber, gelecek sayı olacak Nightwing vs Heartless’ı iple çekiyorum. 


Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.