Nightwing #81 İnceleme


 Tom Taylor’ın Nightwing serisinin bir sayısı ile daha beraberiz ve bu sayıda o kadar fazla şey olduğunu söyleyemeyeceğim ama sanırsam şu an serideki en kritik sayı. Spoiler vermeden sayı hakkında konuşmaya çalışacağım ama bilin ki bu sayı Nightwing hakkında bildiğimiz her şeyi değiştirebilir. 


Sayı yine iki olay üzerine kurulu. Heartless adlı kötü karakterimiz ile karşı karşıyayız ve Nightwing kapışmaya hazır. Bir diğer olayımız ise Başkan Zucco. Dick Grayson’ın ailesini öldüren mafya adamı ile aynı soyadını taşıyan bu kişi kim ve olayı ne? Dick, Barbara ve Tim’den oluşan mini Bat-Family ekibimiz bu olayı araştırmaya başlar. Öğrenecekleri şey ise Nightwing’i şaşkın bırakacaktır. Bu Tom Taylor’ın yazdığı Nightwing serisindeki en zayıf sayıydı. Aslında hikayenin en fazla ilerlediği sayı bu ama ana olayların ilerleyişini can sıkıcı buldum. Heartless karakteri çok ilginç duruyordu ve aralarında olan dövüş de heyecan vericiydi ama seri burada çok sinirimi bozan bir şey katıyor. Yıllar önce, yaklaşık 30 sayı önce Nightwing kafasına gelen bir mermiden dolayı hafızasını kaybetmişti. Fark ettiyseniz bunların hepsi artık düzeldi ve bundan dolayı çok memnunum. Yazar ise tüm bu süreden sonra sadece Nightwing kapışmalarda rahatlıkla yenilsin diye bir zayıflık olarak geri getirdi. Daha önce hiç yaşanmasa da birden karakter oradaki yaradan dolayı afallamaya başlıyor. Bu sadece bir kez değil ama iki kez oluyor sayıda. Açıkçası CW dizisinden çıkma ve tembelce hissettirdi. Gereksiz sinirlenmiş olabilirim ama bu olaya girmeden çok rahat ilerletilebilirdi hikaye. Gelelim Zucco olaylarına. Açıklanan şey gerçekten büyük. Bense beğenmedim. Böyle bir olaya hiç gerek olmamasıyla beraber Tom Taylor saçma bir drama eklemeye çalışıyor gibi hissettim. Tabi nasıl işleyeceklerine bağlı. Daha çok bir şey görmedik ama çok kolay batırabilecekleri bir şey bu. Eğer olur da kaliteli işlenirse o zaman saygımı kazanacak Taylor. Korkuyorum ve ön yargım var ama bir yandan Taylor’a güvenmek istiyorum.


Bruno Redondo…Sen inanılmaz bir çizersin. Adriano Lucas’ın renklendirmesi ile birlikte ortaya muhteşem sayfalar çıkıyor. Heartless ile karşılaşmaları görsel bir ziyafet. Etraftaki alevler muhteşem bir atmosfer sağlamış. Bunun yanında çubuk detayını da konuşmalıyım. Nightwing’in serideki çubukları resmen Batman’in kemeri gibi bir hal aldı ve ben buna bayıldım.Açıkçası bu sayı hakkında istediğimden daha çok konuştum. Kısa olur diyeceklerim diye başladığım yazıda sinir beni ele geçirdi herhalde. Yanlış anlamayın, o yanlış olduğunu düşündüğüm kararlar ve beni korkutan olay dışında sayı hala güzel. Taylor karakterleri çok güzel yazıyor ve çizim de inanılmaz duruyor. Sonraki sayıyı tedirgin bir şekilde beklemeye devam edeceğim. 


Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.