Spider-Man: The Spider's Shadow #3 İnceleme


Chip Zdarsky sanırsam son zamanlarda en sevdiğim yazarlardan. Kendisi zaten Daredevil ile birkaç yıldır kaliteli bir iş çıkarıyor ama DC ve Image’daki işlerinin kalitesi de çok yükseklerde dolaşıyor. “Yine mi bir simbiyot hikayesi?” diye başladığım bu seriye ise ikinci sayıdan tutuldum ve ağzım açık kaldı. O inanılmaz sayı hakkında düşüncelerime bir önceki yazıdan bakmanızı tavsiye ederim. Peki Zdarsky o üst noktayı burada da tutturabilmiş mi? 


Serinin ortanca sayısına gelmiş durumdayız ve bunun ne demek olduğunu biliyorsunuz. Serinin tüm yönünün değiştiği yer burası. Sinister Six korkudan yeniden bir araya gelir ve bu sefer J. Jonah Jameson’ın desteğiyle simbiyot ile çok kötü bir yola sapmış Spider-Man’i durdurmaya çalışırlar. Sayı büyük bir aksiyondan oluşuyor ve Sinister Six, Spider-Man’i durdurmak için elinden gelen her şeyi kullanıyor. Peki bu öfkeden kudurmuş Peter’ı durdurmaya yetecek mi?Seri hala çok üst seviyede bir kalitede devam ediyor ama bu sayının büyük bir çoğunluğu Sinister Six ile Spider-Man arasındaki aksiyondan oluşuyor. Çok heyecanlı ve bir sürü farklı şey gördüğümüz bu kapışma şu anlık serinin en iyi anlarını içeriyor. Kötülerin çaresizliğini ve korkusunu çok güzel gösteriyor ve hepsinin Spider-Man ile karşılaşması her seferinde daha hasar verici oluyor. 


Sayı bir yerden sonra çok farklı bir yön alıyor ki spoiler vermemek için kendimi zor tutuyorum. Son iki sayıyı ilginç yerlere taşıyacak yeni olaylar beni yerimde kitledi. Bu olayların önceki sayılarda biraz temeli atılsa da o an sayıdaki Sinister Six olaylarından kafanız dağıldığından bu olayların girmesi daha vurucu ve beklenmedik oluyor. Öğrendiğim kadarıyla bu seri normalde 4 sayı olup önümüzdeki sayı bitecekti ama Marvel o kadar beğenmiş ki 5 sayıya uzattırmışlar. Bu durumdan dolayı acaba akışta bir sorun olacak mı diye merak ediyorum çünkü şimdiye kadar mükemmel ilerledik. Pasqual Ferry’nin çizimini sevmeye devam ediyorum. Mysterio anlarında kullandığı tasarım çok güzeldi ve nadiren olan şaşırtıcı ve vahşi anlar çizimine ayrı bir tat katıyor. Böyle bir hikayeye yakışacağını düşünmediğim ama anlayamadığım şekilde güzel bir uyum bulunduran bir stile sahip. Bu çizerden daha ne kadar inanılmaz an göreceğimizi merak ediyorum. 


Spider’s Shadow çok kaliteli bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bir önceki sayı fazla beklenmedik şeyler yaptığından daha üstte olsa da bu da kesinlikle yükseklerde. Şu anda raflardaki en iyi Spider-Man serisi ve bunun yanında çok kaliteli bir "What If" hikayesi. Yazarın bir "What If " serisi daha olacağını biliyoruz ve onu da öğrenmek için çok heyecanlıyım. 


Notum: 9.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.