Wonder Girl #2 İnceleme


 Future State’in yıldızı, çizimi ile kendine aşık eden Wonder Girl’e geri döndük. Bu sayının çıkışı biraz ertelendi ve görünen o ki ileriki sayılar da ertelenecek. Bu olayın çizimin yetişmemesinden olduğunu varsayarak biraz korkuyorum aslında ki korkum bu sayıda biraz kendini göstermeye başlıyor. O zaman hiç de fena olmayan başlangıç sayısından sonra Wonder Girl’ün maceralarına devam edelim. 


Bu sayıda çok bir şey olduğunu söyleyemem. Yara Flor kendi geçmişini aradığı maceraya devam ediyor ama peşine takılan bazı kişiler de bulunuyor. Amazon’dan gelen bazı savaşçılar onu yakalamaya çalışmaktadır. Bu sırada Wonder Woman evreninin tanınan karakterleri Artemis ve Cassie Sandsmark da Yara’yı bulmak için görevlendirilir. Bu gayet de fena olmayan bir sayıydı. Dediğim gibi karakterin hikayesini devam ettiriyor ve karakteri ilerletiyor. Akıcı, okuması güzel ve hoş bir sayıydı. Başı biraz tuhaf hissettirse de çizim ile çok hoş duruyordu. Bunun yanında Brezilya kökeni sanırsam iyi kullanılmaya devam ediyor, en azından benim anladığım kadarıyla. Aynı zamanda Cassie ve Artemis gibi yan karakterlerin de eklenişi güzel olmuş. Daha önce okuduğum ama çok da takmadığım bu karakterleri buddy cop tarzı bir maceraya çıkmaları hoşuma gitti. Kısacası demek istediğim, hikayenin çok bir sıkıntısı yok ama okuru çok heyecanlandırdığını ve içimde bir his uyandırmadığını söylemem lazım. 


Çizimde ise hoşuma gitmeyen bir nokta olduğunu söylemem lazım. Yazar Joelle Jones sayının büyük bir kısmını çizmeye devam ediyor ki hakkını vermem lazım çok güzel. Başlangıçtaki su altındaki yer ve yine son sayfa çok güzel duruyor ve duvara asasım geliyor. Ne yazık ki daha ilk sayıdan Jones yetiştirememeye başlamış ki muhtemelen ileride bu daha da sıkıntı yaratacak. Artemis ve Cassie içeren kısımları Adriana Melo çizmiş ve kendisi ne kadar Jones’un tarzına benzetmeye çalışsa da tuhaf duruyor sayı içerisinde. Jordie Bellaire’in renkleri Jones’a daha oturuyor gibi. Dediğim gibi tarzları yakın yapılamaya çalışılsa da belli bir şekilde Jones çok daha yukarıda. Sonuca gelirsek Wonder Girl ikinci sayısı ile ne kadar fena olmayan bir hikaye sunsa da hala beni bağlayabilmiş değil. Çizimdeki küçük sorunların yanında hikayede şu anlık o kadar heyecanlanılacak bir şey yok. Yine de son sayfasıyla ilgimi çekmeyi başardı. Gelecek sayıyı merak etmekle beraber umarım ki hem çizim tutarlı kalır hem de hikaye artık okuru kapmayı başaran anlar içerir. 


Notum: 7.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.