Batman #110 İnceleme | Peacekeeper'a Karşı!


 Ekim ayında 21 tane Batman’in ana karakter olduğu seri çıkacağı bir dönemde (Bat-Family sayılarını dahil bile etmedik) bir Batman sayısı ile daha beraberiz. Büyük evente her sayı bir adım daha yaklaşmakla beraber bu sayı için baya heyecanlıydım. Uzun zamandır bu seriyi çok fazla diyalog ve çok az aksiyondan dolayı gömen vardı ve bu sayının bazılarının fikrini değiştirebileceğini düşünüyorum. 


Olayı biliyorsunuz. Saint’in neler yaptığını ve Scarecrow ile bağlantılarını anlamak için Batman direkt Saint’le yüzleşmeye gitmişti. Bilmediği şey ise Future State zamanı gördüğümüz Magistrate’in başladığıydı. Ordunun başında ise Batman’dan nefret eden bir Peacekeeper bulunuyor. Bu sayıda ise Batman, Saint binasında Peacekeeper ile kapana kısılmış durumda ve kurtulmak için yumruklarını kullanması gerekecek. Yan hikayemiz Ghost-Maker ise kaldığı yerden devam ediyor. Bu sayı baya havalıydı. Aradığım yüzleşmenin ilk raundu olabildiğince epik bir şekilde sunulmuş. Peacekeeper’ın ne kadar güçlü ve durdurulamaz bir duvar olduğunu gösteren ama bir yandan da Batman’in nasıl bir durumda olursa olsun karşısındakiyle başa çıkabileceğini gösteren bir sayıydı. Elindekileri zekice ve sonuca odaklı kullanabilen birisinin bir sürü silahla donatılmış bir psikopat ile kapışmasını okumak çok eğlenceliydi. Baya akıcı ve tatmin edici bir kapışmaydı. Peacekeeper karakterinin aslında nasıl birini olduğunu hem kendisinden hem de başkalarından duymak da hoştu. Açıkçası bu hikaye ilerletmektense biraz daha aksiyon gösterip düşmanı gösterme sayısıydı.


Jorge Jimenez’in çizimleri yine çok kaliteli. Kendisi şu anda DC’deki en dinamik çizime sahip olan çizer. Aksiyondaki her an, her vuruş tüylerimi diken diken etti. Tomeu Morey’in renkleri ile birlikte de çok güzel bir hal alıyor. Bilin ki Jorge Jimanez bir sayı çiziyorsa o sayıyı okuduğunuzda normalden 5 kat daha çok seveceksiniz. Umarım ilerideki iki aylık düzende bozmaz. Dediğim gibi Ghost-Maker hikayesi devam ediyor ve geçtiğimiz sayılarda bu kısma biraz sert davranmış olabilirim ama bu fena değildi. Hala gereksiz buluyorum okuduklarımızı ama bu sefer Ghost-Maker’ın tehlikeli olmak için zırhına gerek olmadığını güzel gösteriyor. Sadece biraz daha hızlanması lazım çünkü bu hikaye sanırsam yakında bitiyor. Ricardo Lopez Ortiz’in çizimini de göre göre iyicene alıştım. Çok dinamik anlar çizebiliyor. 


Tynion sadece birkaç ay içerisinde Gotham’ı her zamankinden daha da tehlikeli hale getirdi. Batman düzgünce sokaklarda adım bile atamayacak artık. İlerideki sayıları tabii ki de heyacanla bekliyorum ve bu hızlı sayı benim ilgimi yeniden çekti. Artık hikaye hazırlıklarından o kadar yorulmuşum ki bu sayı taze geldi. Umarım bu şekilde devam edebiliriz.


Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.