Extreme Carnage Alpha İnceleme | Nasıl Ya?Simbiyot hikayelerini ne kadar sevdiğimi sitede daha önceden birçok kez belirttim. Son birkaç senede çıkanlar da gayet kaliteliydi ama Venom #200 sonrası kendimi yorulmuş hissettim. Cates'in planı çok güzel bir şekilde sonlanmıştı. Bundan sonraki seriye kadar simbiyotlu büyük bir hikaye görmek istemiyordum. Gel gör ki daha üzerinden çok geçmeden yine Carnage odaklı bir event ile beraberiz. Beklentilerim çok düşük olarak girdim ama şaşırdığımı söylemem gerek. Nasıl olur da bu hikaye hiç de fena olmaz?


King In Black sonrası artık aramızdaki simbiyotların ve uzaylıların varlığı daha da fark edilmiştir. Bunun üzerine ise uzaylıları kapatacak bir işlem başlatılmaya hazırlanmıştır. Carnage ise bu işin içindedir. Bir süredir saklanan ve ölümden dönen Flash Thompson ise Carnage'ın planını anlayıp onu derhal durdurmalıdır. Eddie Brock'un gizemli yokluğunda Thompson, Carnage'ı durdurmak için gerekene sahip mi?Dediğim gibi bu hiç de kötü bir sayı değil. Hatta tam ortada diyebilirim bir event başlangıcı için. Kötü yaptığı hiçbir şey yok ama hiçbir şeyi çok iyi yapmıyor. Her şey yeterli seviyede diyebilirim. Bilmeyenler için bu event bir sürü tek sayı üzerinden ilerleyecek ve ardından final verecek. Bu sayıdan aldığım his tek kelime ile "zorunluluk" idi. Marvel belli ki Venom filmi için Carnage içeren bir hikaye yapmak istiyordu ve bu uzun zamandır ortalıkta olmayan karakterleri kullanmak için bir sebep arıyordu. Bunun içinse sadece sebebi ilk sayıda yaratacak ve son sayıda bitirecek bir yazarla anlaşmışlar gibi hissettim. Phillip Kennedy Johnson gayet iyi bir başlangıç ve temel sunuyor diğer yazarlar için ve bu sayının tek yapmaya çalıştığı şey gibi hissediyorum.


Sayı bolca açıklama içeriyor. Carnage'ın nasıl geldiğinden Flash'ın neler yaptığına kadar belli detayları veriyor ama asıl aklımda olan Eddie Brock'un konumunu göz ardı ediyor. Ya ben atladım ya da sayı bunu es geçti. Tüm bu açıklamalara rağmen yine de sıkılmadım çünkü birçok yenilik içeriyor hikaye. Klasik bir Carnage döndü ve insanlara saldırıyor hikayesindense bu sefer Carnage'ın daha farklı ve ilginç bir planı var gibi. Bunun yanında başka karakterlerin eklentisi, Flash Thompson'ın karakteri ve ilginç anlar sayıyı taze tutuyor. Sayının çizeri Manuel Garcia yine yeterli bir iş çıkartmış. Öyle çok konuşabileceğim bir yanı yok ama gerçekten başardığı bir şey Carnage olmuş. Karakterin hikayeye her girişini korkutucu yansıtmış ki bir an var ki gerçekten rahatsız edici ve güzeldi. İleriki sayılarda farklı çizerler göreceğimizden bu çizer hakkındaki genel düşüncemi söyleyip geçeceğim. Bana baya Mark Bagley hissi veren Garcia, akıcı ve hoş anlar yaratabilen ama öyle aman aman olmayan bir çizer.


Bu sayının nasıl berbat olmadığını anlamakta güçlük çekiyorum. Dediğim gibi tam ortalama bir sayı ve her şeyi yeterli yapmayı başarıyor ama eminim ki önümüzdeki sayılar ya bunun çok aşağısında ya da yakınında olacak. Bundan dolayı bu sayıyı çok minik itekleyeceğim yukarıya. Eğer simbiyot hayranıysanız ve yeni Venom serisini beklerken ağzınız sulanıyorsa bakabileceğiniz bir event ama bu taraflarla ilgilenmiyorsanız Marvel evreni için çok bir önem içereceğini söyleyemem. Bir sonraki sayımızda Scream ile beraber olacağız ve ekibinden dolayı merak ettiğimi söylemem lazım.


Notum: 7.2

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.