Extreme Carnage: Scream İnceleme | İlk Hedef


 Yazın büyük simbiyot eventinin ikinci parçası ile beraberiz. Alpha sayısı beklentimin üstünde çıkarak hiç de fena olmayan bir başlangıç olmuştu. Şimdi ise Scream odaklı bir sayıdayız. Scream sayılarını birkaç senedir takip ediyorum. Hatta Scream'in Absolute Carnage sonrası serisini sıkı bir şekilde devam ediyordum. Ardından Covid zamanı seri iptal edilince üzülsem de editörler ne zaman Scream karakterini kullanmak istediğinde aynı yazar ve çizeri getirmeye özen gösterdiler. İkili ise hikayelerini o sayılarda devam ettirdi. Bir yazarın bu karaktere bağlı kalması tuhaf bir şekilde mutlu ediyor beni. O zaman çok da uzatmadan sayımıza geçelim. 


Andi Benton, Scream, bir süredir ilerleyen Demogoblin arayışı sonucu kendisini Alchamax şirketinde bulur. Oradan çıkmaya çalışan sürpriz bir karakterle karşılaşsa da bilmiyordur ki simbiyot yakalayıcı bir grup onun peşine takılacaktır. Bir yandan ise Carnage geri dönmüştür ve aileyi toplamaya karar vermiştir. Buradaki ilk hedefi ise Scream'in ta kendisidir. Peki Andi, Carnage'ın yakalayıcı kollarından kurtulabilecek midir? Yine hiç de fena olmayan bir sayıydı bu. Hatta bu event sadece ortalama sayılardan mı oluşacak diye bir korku oluşmadı değil. Dediğim gibi bu Scream'in ana hikayesini az da olsa ilerletmeye çalışıyor ama sayının o tarafla uğraşan kısmı biraz rastgele ve sönük hissettiriyor. Ne kadar Clay Mcleod Chapman'ın karakteri artık çok iyi bildiğini ve güzel anlattığını görsem de olan olayları bu event içerisinde umursayamıyorum. Böyle olması da beni üzüyor çünkü uzun zamandır görmediğimiz çok sevdiğim bir karakter içeriyor. Sayıya Carnage eklenince ise olaylar ilginçleşmeye başlıyor ve bu sefer havalı anlar görmeye başlıyoruz. Carnage yine tehditkar ve baya güçlü bir halde bulunuyor. Scream'in kontrolden çıkmak için yaşadığı çatışma ise enteresandı. Sayının sonuna geldiğinizde ise Andi karakterine gerçekten üzülüyorsunuz. Kendisi son birkaç senede çoğu Marvel karakterinden daha fazla acı yaşadı.Sayının çizeri Chris Mooneyham ise biraz sayıyı taşıyor diyebiliriz. Sert ve güçlü anlar sunmanın yanında sayının başındaki aksiyonun dinamikliği çok hoşuma gitti. Bunun yanında baya havalı paneller bulunuyor. Konu Carnage olduğunda karakterin en önemli anları her zaman girişi gelmiştir bana. Bu sayıda da o devam ettiriliyor çünkü hikayeye girdiği panel çok havalı duruyor. Kısacası Mooneyham sayıda gayet iyi ve kaliteli bir iş çıkarmış.


Extreme Carnage'ın bir sayısını daha geride bırakmış olduk. Sıradaki karakterler ise söylemem gerek hep bu Life Foundation simbiyotlarının umursamadığım parçaları. Bundan dolayı o karakterleri nasıl ilgi çekici yapmaya çalışacaklarını merak ediyorum. Scream her zaman en çok tanınanlarından olmuştur ve bu yüzden en çok gelişime de o sahip. Yine de Phage sayını merakla bekliyorum.


Notum: 6.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.