Extreme Carnage: Riot ve Toxin İnceleme


Extreme Carnage hikayesinin iki sayısı ile daha beraberiz. Venom'un yeni filmine artık çok az bir zaman kaldı ve Marvel bu sayıları olabildiğince hızlı püskürtmeye çalışıyor. Buna yetişmek ise gerçekten yorucu. Bu sefer Riot ve Toxin sayısı hakkında konuşacağız ve ikisi hakkında da çok fazla şey konuşabileceğimi düşünmüyorum. O yüzden en iyisi Riot sayısından konuşmaya başlayalım. Carnage eventi sona yaklaşırken işler ciddileşiyor mu? 


RIOTHikayede en son kaldığımızda Andi, Scream simbiyotunu kaybetse de artık Silence kimliğine bürünmüştü. Anti Agent Venom ile birlikte ise Carnage'ın planını ve hedeflerini anlamaya çalışmaya başlarlar. Bu sırada ise Carnage, Riot simbiyotunu ele geçirmeye gider ve kaos saçmaya devam eder.


Bu sayının gerçekten de bir etkisi olmadı. Gelecek sayı için bazı temeller atıyor ama çok ilginiz yoksa atlayabilirsiniz. Bu sayının efektini azaltan olaylardan bir tanesi yazım oldu benim için. Alyssa Wong daha önceden bu karakterleri hiç yazmadı ve bu belli oluyor. Andi karakteri sinir bozucu ve saçma bir ergen gibi hissettirdi. Oysaki Clay Mcleod Chapman bu hikayede daha olgun ve zorluklarla yüzleşen bir Andi sunmuştu. Tatlı bir iki an olsa da fazla ekstrem (komik olmaya çalışmıyorum) tutmuşlar karakteri. Riot ise hikayede bir şey yapmıyor. Otobüs dolusu insanı katlettiği havalı bir an var ama ne Lasher kadar korkunç ne de Phage kadar hikayeyi etkileyen bir birey.Bu sayıda bir diğer beğenmediğim nokta Fran Galan'ın çizimi oldu. Bazı noktalarda iyi durduğu oluyor ama figür çizimlerinde rahatsız olduğum birçok an var. Silence'ın maskesiz bir şekilde durduğu bir panel var ki çok yanlış duruyor. Sanki karakter 1.30 boyunda gibi olmuş. Simbiyot kostümleri hoşuma gitse de insanların çiziminde büyük bir sorun var.


Bu Extereme Carnage hikayesindeki en zayıf sayı oldu. Nefret etmedim ama hiçbir etkisi olmamakla beraber çok da iyi olmayan bir çizim sundu. Yazım olarak da zayıf geldi. Genellikle çok sinirimi bozmayan bir sayıya 5'in altında not vermezdim ama bu sayının farklı alanlarında ciddi sorunlar bulunuyor. Üzücü...


Notum: 4.5


TOXINHikayedeki bir sonraki parçamız Toxin simbiyotu ile alakalı ve tamamen bu karakterimize odaklanıyor. Carnage'ın oğlu diyebileceğimiz simbiyotun uzun zamandır bir sahibi bulunmaktadır ve o da babası Alchemax'de güvenlik görevlisi olan genç bir çocuktur. Carnage ise oğlunu ele geçirmek için gelmiştir ve "Boşluk"ta kontrol için çarpışacaklardır. 


Sonunda Scream'den sonra sayının başlığının hakkını veren bir sayı okuduk. Her şeyi değiştiren bir sayı değildi ama en azından Toxin odaklıydı. Sayı genel olarak Toxin'in Carnage'ın planını öğrenmesini ve onun kontrolünden kurtulmaya çalışmasını anlatıyor ki havalı bir kapışma sunuyor. Bu "Boşluk" dünyası simbiyotların kapasitelerini güzel gösteriyor ve tuhaf özellikler gösteriyor. Bunun yanında Steve Orlando yazımda hiç de fena bir iş çıkarmış. Yine de finale bu kadar az kalmışken çok az bir ilerleme yaşamamız keyfimi kaçırdı. Başlıkta Carnage yazmasına rağmen kendisini gerçek bir halde hiç göremedik. Sayıda iki çizer bulunuyor. İlk birkaç sayfa Danilo S. Beyruth tarafından çizilmiş ve kendisi çok iyi karakter çizemese de Toxin'i baya güzel çizmiş. "Boşluk" bölgesi çok güzel duruyor ve oradaki yaratılan atmosferi beğendim. Gerardo Sandoval ise birden sayıya geliyor ve kendisi ne kadar güzel Carnage çizse de bazen fazla sert geliyor çizim. Phage incelemesinde sebeplerimi söylediğimden bir daha tekrar etmek istemiyorum. 


Toxin sayısı ne kadar odaklı olsa da ve geçen sayıya göre bir yükseliş olsa da hala güçlü olduğunu söyleyemem. Hikayede olmayan ilerlemeden dolayı ilgim kaybolmaya devam ediyor. Şurada iki sayımız kalmış bir durumda ve hiçbir sayı gerçekten de güçlü olmadı. Bu event gerçekten de film geliyor diye yapılmış hissettirmekle beraber keşke 8 sayı yerine 4 sayı yapsalarmış dedirtiyor. 


Notum: 6.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.