Future State: Gotham #4 İnceleme


 Geçtiğimiz zamanlarda bildiğiniz üzere Joshua Williamson, Batman serisinin yeni yazarı olarak atandı. Bense bu habere şüphe ile yaklaştım. Williamson zamanında çok iyi bir Flash serisi yazdı ve şu anda gayet kaliteli bir Robin serisi yazıyor. Kendisi aynı zamanda Infinite Frontier'ı, bu seriyi ve yakında çıkacak Deathstroke Inc.i yazıyor. Yani siz şu anda yeterince DC serisi yazan birisine ayda iki sayı çıkan Batman serisini mi vermeye çalışıyorsunuz? Açıkçası yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum ve eğer o seriyi bunun gibi ele alacaksa daha da yanlış. Görünen o ki ana yazarımız bu sayıda ne olacakları söylemiş ve tüm işi yan yazar Dennis Culver'a atmış. 


Hey, Batman'in Red Hood tarafından yakalanmamaya çalışılmasını mı okumak istiyorsunuz? Çok yazık. Geçtiğimiz sayıdaki hapishane olaylarından sonra Punchline tekrardan sokaklara adım attı. Bu haberi duyan Harley Quinn ise sopasını alıp biraz palyaço pataklamak için yola çıktı. Tüm bunlar olurken ise kaybolmuş bir kanunsuz Mother Panic, tekrardan kostümünü giymeye karar veriyor.Hikayenin ortasında rastgele bir Harley ile Punchline sayısı göreceğimizi düşünmezdim ama buradayız. Tüm sayı Harley'nin Punchline'ı yakalamaya çalışmasını anlatıyor ve birbirlerini geçip duruyorlar. Bolca çekişme var, eski sayılardan hazır bir çatışma var ve hoş aksiyon var. Eğer bu karakterleri seviyorsanız hoşunuza gidecek ama Future State gibi bir konseptte neredeyse hiçbir şey değişmemesi rahatsız etti. Bu sayıdaki en Future State şey mutant sırtlan palyaçolardı ama böyle bir olayı çılgınca bir seride de görebilirsiniz. Ortalama sayı diyeceğim ama ne bu seriye ne de bu başlığa ait hissettiriyor. 


Sanırım sayıdaki en sevdiğim nokta Mother Panic (ya da bu sayıda gözüktüğü ismi ile Hunter Panic) idi. Kendisi bilmeyenler için ta DC'nin Young Animal için hazırladığı bir karakterdi ve o zamandan beri hiçbir yerde görmemiştik. Güncel sayılarda göremediğimiz bir karakterin gelecekte geçen bir seride unutulmaması hoşuma gitti. Karakteri tanımıyorsanız çok bir etkisi olacağını zannetmiyorum ama duymuşsanız ya da görmüşseniz hoşunuza gidebilir.Nikola Cizmesija bu sayıda konuk çizer olarak geliyor ve bunun hakkında konuşurken biraz taraflı konuşabilirim. Çizeri tanımama şansınız yüksek çünkü kendisinin ilk çizdiği sayı bu. Kendisinin işlerini birkaç senedir sosyal medyada takip ediyordum ve çok hoş bir stili var. Bunca çalışmadan sonra sonunda ana akım bir çizgi romanda görmek çok güzel. Hala gelişime ihtiyacı var ama ilk sayısı olarak gayet başarılı ve farklı şeyler de denemiş. Diğer çizerden kesinlikle daha güzel hissettirdi ve yakında başka bir seride renkli olarak nasıl gözükeceğini merak ediyorum.


Bu seriyi kimin umursadığını artık bilemiyorum. DC'nin bile taktığını düşünmüyorum çünkü Batman: Black & White'tan rastgele hikayeler koymaya devam ediyorlar. Sayının sonundaki "büyük" olay çok da ilgimi çekmediğinden bu seriyi en azından ilk hikayesi bitene kadar incelemeye çalışacağım. Umarım yakında bu serinin amacını ve neden hala devam ettiğini öğreniriz. Gelecek sayıda normal ve gereksiz hikayemize geri dönüyoruz. 


Notum: 6.0


Gelecekten Not: Eğer bu yazıyı yeni okuyorsanız ve incelemelerin devamı nerede diye merak ediyorsanız bıraktığımı haber vermek istiyorum. Seriye karşı gerçekten de bir ilgim yok ve bu tarz bir seriye her ay yazı yazasım hiç gelmiyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.