Nightwing #83 İnceleme | Kanmazlar


Nightwing serisinin geçtiğimiz sayısında biraz sert davranıp sinir krizi geçirmiş olabilirim. Ne de olsa yıllardır takip ettiğim bir karakterin tarihinde büyük bir değişiklik yaptı. O olaydan sonra ise seriyi toparlamak gözümde çok zor geldi. Oradan nasıl dönülebilirdi ki? Hikayeyi kapattığımız ve yavaştan Fear State'e geçtiğimiz bu sayıda ise sorduğum sorunun cevabını görüyoruz. 

Nightwing, öğrendiği büyük olaydan sonra Blockbuster ile sonunda yüzleşir. Tüm bu olayların yanında ise Dick Grayson önemli bir açıklama için hazırlanmaktadır. Hikayenin başında olduğu için artık yaşanan bazı şeyleri söyleyebileceğimizi düşünüyorum. Dick Grayson, hikayenin başında Alfred'in mirasını sahiplenerek çok büyük bir servete sahip olmuştu. Bu sayıda ise o para ile ne yapacağını düşünüyor, arkadaşlarıyla konuşuyor ve doğru olan şeyi yapmak için Bludhaven halkına bir açıklama yapıyor. Bu duyuru ise hem yakınlarının hem de düşmanlarının dikkatini çekecektir. 


Sayı iki parçadan oluşuyor. İlki şimdiye kadar ilerleyen Blockbuster ve kız kardeş hikayesinin yükselme noktası. Havalı anlar bulundursa da daha önceden de bahsettiğim gibi en az ilgimi çeken hikaye noktası burası. Bu seride daha önceden bir Blockbuster hikayesi işlendi ve bu ne kadar daha iyi olsa da yeniden görmek istemediğim bir çatışma. Yine de sayıda bu parçayı olabildiğince hızlı kapatmalarını beğendim.

Gelelim ikinci parçaya. Burası kesinlikle daha kaliteli olan kısım. Nightwing'in eski dostlarına danışması, Superman ile konuşması ve tatlı anlar yaşaması güzeldi. Daha duygusal anlar bulunduruyor ve Nightwing karakterine güzelce odaklanıyor. Yazım ne kadar basit olsa da o kadar vurucu olmayı başarabiliyor. Tabii ki bu kısım hakkında da küçük sıkıntılarım var. İlk olarak yazar sanki zenginlik ve para ile ne yapılması gerektiği hakkındaki düşüncelerini direkt Nightwing'e yerleştirmiş. Ne kadar doğru olabilecek düşünceler olsa da Grayson'ın daha önce böyle düşüncelere sahip olmaması tuhaf geldi. Bunun yanında sayının amacının pohpohlama olduğunu çok rahat anlıyorsunuz. Biraz kandırmaca gibi hissettirdi ki Taylor neredeyse bunu her yazdığı karaktere yapıyor. Onları tatlı olaylar ile iyi göstermeye çalışıyor. Yeni okurlara Nightwing'in ne kadar iyi birisi olduğunu gösterirken eski hayranlara kendini affettirmeye ve okşamaya çalışıyor. Direkt istediğimiz şeyleri vererek kendisini sevdirmeye çalışıyor. Yemezler Tom Taylor, gözümüzü bu kadar kolayca boyayamazsın. 


Bruno Redondo sayıyı tamamen çiziyor ve inanılmaz anlar bulunduruyor. Adriano Lucas'ın renkleri ile ortaya çok güzel sayfalar çıkıyor. Dijital çizimin tüm ayrıcalıklarını kullanıyor ve yaratıcı anlar sunuyor. Her şey çok pürüzsüz ve temiz hissettiriyor ki serinin tonuna da çok oturuyor. 

Nightwing'in Infinite Frontier dönemi ilk hikayesini hiç de fena olmayan bir şekilde kapatıyor. Çok güçlü başlayan bir seri ortaya atılan drama ile ne kadar düşüşe geçse de sonda göz boyamalar ile yeniden ayağa kalkmaya çalışıyor. Sırada Fear State ara sayıları başlayacak ve baya merak ediyorum. Tom Taylor'ı daha önceden hiç ara sayı yazarken görmedim ve burada nasıl bir iş çıkaracağını merak ediyorum. 

Notum: 7.5
Hikaye Ortalaması: 7.8

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.