Radiant Black #7 İnceleme | Go Go Power Rangers!Kyle Higgins benim çok saygıyla baktığım bir yazardır. Her işini severek okuduğumu söyleyemem ama sevdiklerime bayılıyorum. Bunların başında Power Rangers geliyor. Kendisi Japonya'daki Sentai akımını çok seviyor ki bu seride de onu çok görebiliyoruz. Power Rangers serisinde yaptığı bir şeyse dizideki her şeyi tutup daha havalı yapmakla beraber karakterlere yoğunlaşmaktı. Maskenin ardındaki karakteri öne çıkartmaktı. Bu sayıyı okuduktan sonra rahatlıkla Higgins'in aynı şeyi yaptığını söyleyebilirim, güzel anlamda. 


Geçtiğimiz sayıda Radiant Red'in hikayesini görmüştük ve bu sefer ana hikayeye geri döndük. Şimdi, daha önceki sayıları konuşmadığımdan bulunduğumuz noktadan biraz bahsetmem gerek. Marshall, Radiant Black'in gücünü aldıktan sonra arkadaşının intikamını almak için Radiant Red'e saldırmıştı. Son vuruşu yapacakken diğer renklerdeki Radiantlar gelir ve iş baya karışır. Şimdi ise peşlerinde gizemli bir figür vardır ve onları öldürmeye çalışmaktadır. Bu sayı ise karakterlerimizin bu kişiden kaçışını anlatmaktadır. Geçen sayının ardından büyük bir adrenalin patlaması yaşıyoruz. Bu sayı baya eğlenceliydi. Temposu yüksek ve sabit olması kesinlikle yukarı taşıyor. Neredeyse olayın tekrarlanmasından sıkılacağınızı düşünüyorsunuz ki sayı birden baya farklı bir an sokuyor ki hikayenin altındaki büyük lore ile bağlantısı ne merak ediyorum. Sayının tahmin edilebilir olacağını düşünürken enteresan ama tanıdık şeyler sokmayı başarıyor. 


Gelin diğer renkler hakkında konuşalım. Şimdiden ilgimi çekmeyi başardılar ve Higgins'in bu karakterlerin kişiliğini nasıl genişleteceğini merak ediyorum. Aynı zamanda bu olayın inanılmaz Power Rangers'ı andırdığını söyleyebilirim. Karakterler farklı renkte ve hepsinin kendine özel güçleri var. Yakında farklı silahlara sahip olup birleştiklerinde büyük bir robotun oluşmasını da bekliyorum. Bu tarz olayları çok severim ve ne kadar komik hissettirse de havalı olmayı başarıyor. Sanki Kyle Higgins, Power Rangers serisinde devamlılıktan dolayı yapamayacağı şeyleri buna koymaya karar vermiş ve işe de yarıyor. Image'ın kendine ait bir Power Rangers serisi var artık.Marcelo Costa seriye geri dönüyor ve kinetik anlar katmaya devam ediyor. Animasyonumsu hissi çok güzel taşıyor ama çizimin en güzel öne çıktığı anlar kesinlikle çizer farklı şeyler denediğinde oluyor. Karmaşık sayfaları gayet güzel ele alıyor ve renklendirme burada inanılmaz katkı sağlıyor. Natalia Marques'in kullandığı çeşitliği renkler çizgi romanlarda renklendirmenin katkısını çok güzel gösteriyor. 


Radiant Black için bu gerçekten güçlü bir sayıydı. Bir sürü soru katmakla beraber istediğimiz adrenalini sundu. Hikayenin buradan sonra nereye gideceğini merak etmekle beraber bu kalitede gitmesini umuyorum. Eğer Power Rangers tarzı şeylerden nefret ediyorsanız bunun hakkında bir fikriniz değişmeyecek ama az da olsa ilginizi çekiyorsa benim gibi çok seveceksiniz.


Notum: 8.7

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.