Ben Affleck'li The Accountant Devam Filmi Yolda!
  İlk filmi 2016 yılında yayınlanan ve belki de bir çoğumuzun bilmediği bir filmdir kendisi. Açıkçası ben de kadrosunda Ben Affleck, Jon Bernthal, J.K. Simmons olduğunu gördüğümde şans verip izlemiştim ve filmi de beğenmiştim. Her ne kadar eksikleri de olsa film izlerken sıkmamıştı. Çerezlik dediğimiz filmler olur ya, işte bu film odur desek yeridir.

 

  Filmin konusuna gelecek olursak matematik konusunda dahi fakat otizm hastalığı olan Christian Wolff'un (Ben Affleck) sözde mali müşavirlik yapıp uluslararası terörist grupları için çalışmasını konu alıyor. Aslında filmden sonra TV dizisi olarak devam edileceği hakkında teoriler çıkmıştı fakat sonradan bu proje rafa kaldırıldı.


  Şimdilerde ise filmin yönetmeni Gavin O'Connor katıldığı bir podcastte Ben Affleck'in bu karakteri tekrardan oynayacağını doğruladı ve "Anlaşmayı kapattık." dedi. İkinci film ise Christian Wolff'ün kardeşi (Jon Bernthal) üzerine olacak. Üstelik yapımcı üçüncü film için de girişimlere başlayacak. O'Connor ikinci film için şunları söyledi.


Her zaman üç film yapmak istemiştim çünkü ikinci film daha çok şey barındıracak ve kardeşini de hikayeye dahil edeceğiz. İkinci film Bernthal zamanı olacak ve üçüncü filme ise "Steroidli Yağmur Adam" diyorum. Üçüncü film bu çift hakkında olacak.


 Açıkçası 5 yıldır hakkında hiçbir şey konuşulmayan yapım ne kadar ses getirir orası bilinmez fakat bilinen şu ki O'Connor ve Affleck, "The Way Back" filminin devam filmini bu film için bırakmış olması. The Way Back filmi her ne kadar güzel bir yapım da olsa salgın sürecine denk gelmesi gişede başarısız olmasına sebep olmuştu. O'Connor ve Affleck'in aldığı bu karar ne kadar doğru onu önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.