Haftanın Öne Çıkan Sinema Haberleri !
1-)"A Quiet Place 3" Filmi İçin Yeni Yönetmen 

A Quiet Place serisinin ilk 2 filminin yönetmeni ve aynı zamanda Emily Blunt'ın eşi olan John Krasisnki serinin 3. filminin yönetmenliğini bıraktı. 2. filmi bu yıl vizyona giren film gişe bakımından beklenileni vermişti.


  John Krasinski ilk 2 filmi yönetmesine rağmen üçüncü filmde yer almayacağını açıkladı. Aktörün ilk düşüncesi ise serinin 3. filminin yönetmenliğinde Jeff Nichlos'ı görmek. 3. filmin senaryosu çoktan bitmiş olup vizyon tarihi 31 Mart 2023 olarak belirlenmişti.


  Söylentilere göre ise Nichols serinin 3. filmi yerine bağımsız bir isimde spin-off filmi yapmak istiyor. Paramount şirketi ise henüz onay vermese de seriye olan ilgiden bunu kabul edebilir. Olası bir devam filminde ise ne Emily Blunt'ın ne de John Krasinski'nin oynaması bekleniyor.(Jeff Nichols, bu yazımız yayınlandıktan sonraki gün spin-off filmini yönetmekten vazgeçti.)

 2-) Emily Blunt, Christoper Nolan'ın Yeni Filmine Katıldı

  Söylentilere göre Emily Blunt, Nolan'ın yeni çıkacak filmi olan Oppenheimer filminin kadrosuna dahil oldu.

  En son Tenet filmi ile karşımızda olan Nolan, atom bombasının icadı konulu yeni filmi Oppenheimer filmi için yavaş yavaş çalışmalara başladı. Filmin kadrosuna Profesör Oppenheimer rolü için Cillian Murphy dahil olmuştu. Şimdilerde ise ortaya çıkan yeni iddialara göre Oppenheimer'ın eşi rolünde Blunt'ı göreceğiz.

  Filmde 2. Dünya Savaş'ının kaderini değiştiren atom bombasının mucidi Oppenheimer'ın kahraman ile katil olma arasında geçen hikayeyi izleyeceğiz. Film ise American Prometheus:  The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer kitabından alıntı yapılarak işlenecek.

 3-) Hans Zimmer, Dune 2 İçin Geri Dönüyor

  Şimdiden söyleyeyim eğer hâlâ Dune filmini izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir. Biz hala ilk filmin etkisindeyken Legendary Pictures, filmin devamının geleceğini açıkladı. Gişe rekortmeni olan film hem HBO MAX'de hem de sinemada yayınlanmıştı fakat ikinci filmi sadece sinemada yayınlanacak. Böylece korsancılığın önüne bir nebze de geçilmiş olacak.

  Hans Zimmer ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Dune: Part 2 için mutlu olduğunu ve yapacak müzikleri olduğunu açıkladı. 2. filmi merakla bekliyor olacağız.
4- Barbie'nin Ken'i Ryan Gosling

  Warner Bros'un Margot Robbie'nin başrolünde olduğu Barbie projesi için çalışmalara başlamasının ardından Ken karakteri için konuşulan bir isim: Ryan Gosling

    Hakkında yıllardır  dedikodular çıkan filmin vizyon tarihi ise 2023 olarak düşünülüyor.
5- Alec Baldwin Soruşturmasında Son Durum

  Geçtiğimiz hafta çıkan bir haberle Rust filminin çekimleri sırasında Alec Baldwin kazara sette görevli, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i vurmuş ve ölümüne sebep olmuştu. Açıklamarda Baldwin'e verilen silahın gerçek olduğunu fakat Baldwin'in bunu bilmediği söylense de polislerin yaptığı açıklamada bunun ihmalkârlık ile geçiştirilmeyeceği söylendi. Henüz kesin bir karar çıkmasa da soruşturma hala devam ediyor.


Haftanın önemli haberleri bu şekildeydi, bu tarz ufak sinema haberlerinin özetlerini yapmaya devam edeceğiz!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.