Marvel Games'den Amy Hennig ile işbirliği!


Marvel's Guardians of the Galaxy'nin sağlam çıkışı, Marvel's Wolverine ve Spider-Man 2'nin gelmesi ve Marvel's Avengers'ın tam gaz devam etmesiyle birlikte Marvel Games gelişmeye devam ediyor.

 29 Ekim Cuma günü de Marvel Games yepisyeni bir duyuru yaptı. Skydance New Media yani Amy Hennig'in yönetmeni olduğu stüdyo yeni bir Marvel oyunu yapmakta. Bu oyun ile alakalı ilk verilen detay ise hikayenin ön planda olduğu bir aksiyon/Macera oyunu olacağı yönünde. Amy Hennig 2019'dan beri gizlice bir oyun yapıyordu ve bugün itibari ile bu oyunun yeni Marvel oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Resmi haberleri bir kenara bırakalım ve işin sızıntı yanına bakalım.  Yakın zamanda yapılan bir sızıntı da dün duyurulan oyun hakkında daha fazla bilgiye erişiyoruz ve açıkçası beni çok heyecanlandırdı. Diyebilirsiniz ki her sızıntıya güvenemeyiz ki haklısınız ama bu sızıntıyı kesinleştiren bir şey var o da Marvel's Wolverine'in de sızıntıda bulunması. 


- Oyun açık dünya olacak ve Chicago'da geçecek. 

- Karanlık dedektif/Noir havasında bir oyun olacak. Savaş mekanikleri yakın dövüş odaklı olacak ve Mad Max ve Arkham oyunlarına benzeyecek fakat o oyunların aksine daha güç odaklı güçler olacak ve bunları skill ağacından geliştirebileceğiz. 

- Echolocation tadında bir sistem olacak bu sistem Arkham oyunlarında ki dedektif moduna benzeyecek ve savaşta oyunu slow motion'a sokarken, açık dünyada bize ipuçları ve yan görevleri gösterecek. 

- Düşman yaşlı birisi olacakmış ve bu oyunda ilk defa kullanılacakmış fakat kim olduğu belli değil. Bullseye ise oyunda olmayacak. 

- Oyun sadece yeni nesil konsollara çıkacak ve yeni nesil konsolların bütün gücünü kullanacakmış. 

- Sadece geceleri açık dünyada gezebileceğiz ve sabah olan görevler minimal olacakmış. Aynı Marvel's Spider-Man'de ki gibi hava görev durumuna göre değişecekmiş. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.