Moon Knight #3 İnceleme | Av Gecesi!


 Jed MacKay’in yazdığı Moon Knight serisine uzun bir aradan sonra geri dönüyoruz. En son bıraktığımızda yaşlı pataklıyorduk ama işler bu sayı ile değişiyor. Okurlar, ilginizi çekmek isterim çünkü Moon Knight favori güncel Marvel serim olmasa bile en iyi serilerden bir tanesi olabilir. 


Serinin üçüncü sayısına gelmemiz ile Moon Knight karakterinin potansiyelini ve sertliğini görmeye başlıyoruz. İlk sayıda temeli atılan Hunter’s Moon karakteri Knight’ı zayıflattığını düşündüğü için teker teker Moon Knight’ın arkadaşlarına saldırmaya başlar. Knight ise her zamanki dikliği ile ayağa kalkar ve Hunter ile tüm sayı süren bir kapışmaya girer.Bu beklediğimden daha erken gelen bir sayı oldu. İkinci sayıyı okuyunca her ay başka minik bir hikaye okuyacağımızı düşünmüştüm ama ilk sayıda adım atılan olay burada devam ediyor. Aynı zamanda çok da beklediğim gibi bir olay yaşanmıyor. Eğer bu sayıdan beklentiniz inanılmaz derin bir hikaye ise hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ben uğramadım çünkü sayı beklediğimin yerine baya havalı ve tüm sayı süren bir aksiyon verdi. Tek cümle ile bir adrenalin patlamasıydı.


Hunter’s Moon karakteri hakkında ise çok bir şey diyebileceğimi zannetmiyorum. Kendisi ilk sayıda inanılmaz bir tehdit gibi gösterilirken bu sayıda enteresan bir rol almış. Hani Batman’in üç yılda bir klasik bir hikayesi olur ve hikayede düşman Batman’in ailesinin onu zayıflattığını düşünür. Bu sayıdaki karakter de o rolü almış ama karakteri parçalamaktansa çok güzel yüzünde patlıyor. Daha çok Moon Knight’ın ne kadar sert olabileceğini göstermiş ve bu anlamda çok güzel kullanılmış. Bu karakter ileride ne kadar kullanılır bilmiyorum ama bu sayıdaki yerinden memnun kaldım. Alessandro Cappuccio yine döktürüyor. Aksiyon sahneleri çok güzel duruyor ve sayıyı daha akıcı yapıyor. Nasıl oluyor anlamıyorum ama bu çizim ile sayıyı daha hızlı okuyup bitiriyorum. Hunter’s Moon dizaynı ise Knight’tan çok farklı değil ama yeterince farklılaştıran ve hoşuma giden detaylar var. Çok farklı ve güzel bir tarz. 


Moon Knight bir başka havalı sayı daha bıraktı. Dediğim gibi bu sayıda inanılmaz büyük bir hikaye bulamayacaksınız ama çok kaliteli aksiyon içerdiğini söylemem lazım. Belki de son zamanlarda okuduğum en akıcı ve heyecan dolu sayı olabilir. Bu serinin nereye gideceğini çok merak ediyorum ve umarım bu kalitede ilerlemeye devam eder. 


Notum: 8.5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.