Nightwing #84-86 İnceleme | Fear State |İnceleme çıkarmadığımız bu büyük aralıkta Batman serisinde bir event başladı ve bitti. Fear State hikayesi çoğu Batman serisine yayılarak James Tynion'ın Batman serisindeki son hikayesi oldu. Bu eventi eleştirmeden önce Nightwing serisindeki ara sayıları konuşmak istedim. Genellikle Tom Taylor'ın çok tie-in yazdığını görmediğimizden burada neler yapacağını merak ediyordum ve karşılaştığım beklediğimden çok farklı bir yön aldı.


Dick Grayson geçtiğimiz hikayede baya büyük olaylar yaşamış olsa da karakter yeniden evine, Gotham'a dönmelidir. Sahte bir yardım çağrısına kanan Grayson, Gotham'ın Magistrate tarafından kontrol edildiğini ve bu yardım çağrısının sahte bir Oracle'dan geldiğini görür. Nightwing bunun üzerine Batgirl ile birlikte ailenin bir kısmını toplayarak bu sahte Oracle'a bir son getirmeye karar verir. Hedefleri ise gitmek için biraz fazla yüksektedir.Bu hikaye bir ara sayıdan çok daha fazla. Aynı zamanda yakında çıkacak Batgirls serisi için bir temel. Açıkçası ara sayılardan bıkmış birisi olarak bir de bu durum çıkınca biraz tadım kaçtı. Tüm bu sahte Oracle olayları o seriye bağlanırken Magistrate işleri karakterlerin dövebileceği kişiler olarak alınmış. Yani bir düşman boks torbası ve diğeri de başka bir seriye bağlanıyor. Bu durumlardan dolayı iki taraf da ilgimi çekemedi. Ne kadar hikayenin akışı gayet tutarlı olsa da ana hikayenin çok da başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Yine de genel ara sayı mantığından bir tık daha iyi. 


Bu hikayenin asıl beğendiğim noktası karakterlerin yazımı oldu. Bat Family karakterleri ve dinamikleri çok güzel ve kaliteli yazılmış. Seride daha önce mesajlaşmalar ile ekibin dinamiğini Taylor güzelce göstermişti ve burada da iyi uygulamış. Tatlı ve havalı anlar keşke Tom Taylor, Bat-Family serisi yazsa dedirtiyor. Ne yazık ki karakterler bu hikayeyi taşımaya yetmiyor.Robbi Rodriguez bu üç sayılık hikayeyi çiziyor ve herkesin sevebileceğini düşünmüyorum. Biraz daha detaysız ve animasyonumsu ki benim sevdiğim tarza çok daha yakın. Böyle bir hikaye için serinin ana çizerinden bir tık daha yakıştığını düşünüyorum. Bir ara sayı için de gayet iyi olduğunu söylemeliyim. 


Nightwing’in Fear State ara sayıları takım arası dinamikleri ne kadar güzel gösterse de  önemli bir olayı bulunmayıp ortalama üstü bir ara sayı ve ileride çıkacak bir seri için fena olmayan bir başlangıç noktası oluyor. Genellikle bu hikayelerden bıktığım için bir tık düşük gelebilir notum ama bilin ki gayet ortalama bir hikaye.


Hikaye Not Ortalaması: 6.0

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.