DC Evrenine Ne Oluyor? | Flash Filmi İle Olacaklar...


    


Hepimizin bildiği gibi DC Fandome'da "Flash" filminden teaser yayınlanmıştı. Bu film hakkında sadece DC evrenin çoklu evrenine giriş filmi olacağını biliyoruz. Peki bu filmden sonra DC Evreninde ne olacak?


    Filmin teaserında Michael Keaton'ının Batman'ini görmüştük. Bu da bazı iddialara göre Zack Snyder'in evrenini sıfırlayıp evrenin ana Batman'ini, Keaton olacak yönünde gösteriyor. Peki evren sıfırlamasından sonra ne olacak?

    DC Evreninde maalesef Henry Cavill ve Ben Affleck artık yer almayacak. Bu da demek oluyor ki evrenin 2 ana kahramanı artık yok. Cyborg karakterine hayat veren Ray Fisher da rolünden ayrıldı. Şimdiden orijinal Justice League ekibinden 3 kişi ayrıldı fakat bu karakterlerin yerine başka kahramanlar geçecek. Superman yerine Supergirl, Batman yerine Batgirl ve Cyborg yerine de Shazam yeni Justice League ekibi içinde olacak. 2021'in başlarında çıkan Zack Snyder's Justice League filmi de böylece boşa çekilmiş ve yayınlanmış oldu. 

    Flash filminden beklenen zaten evren sıfırlanması olsa da bu tarz bir değişiklik ne denli mantıklı orası tartışılır ama evrenin 2 ana karakterinin bir anda yok olmasını nasıl açıklarlar, orasını tahmin etmek işin en zor kısmı. DC Evrenini son filmleri kötü olduğunu hepimiz biliyoruz fakat karakterleri yok etmeye gerek yoktu diye düşünüyorum. Belki de karakterleri yok etme sebebi evrenden bağımsız çıkacak filmler olabilir. Şu an DC Evreninden bağımsız ilerleyen 2 film var: "Joker" ve 4 Mart'ta çıkacak olan "Batman". Bu iki film de aslında birbirinden bağımsız bir şekilde ilerliyor.     DC için ise işin en zor kısmı bu ise 3 farklı evreni yönetmek olacak. Çünkü herkesin izlemek isteyeceği karakterler ana evrende olmayacak. Sıfırlanacak olan bir evren için neden Justice League gibi önemli bir film çıkarılır orası da şüpheli. Gönül isterdi ki DC de Marvel gibi güzel bir evren oluştursun fakat özellikle son filmler DC için kötü oldu. Kötü film yapmak gibi iyi film yapmak da ellerindeydi fakat bu sanki işin kolayına kaçmak oldu. Bu hikayede yanan Henry Cavill ve Ben Affleck oldu. İki oyuncu da güzel solo filmler hak ediyordu. 


    DC ve Warner Bros.'un bu konuda hâlâ bir planı olmadığı çok belli oluyor. Önce evreni direkt etkileyen bir film çıkarıp sonrasında ise "Biz bu evreni siliyoruz." demesi çok saçma oldu. Bağımsız gelen filmlerin üstüne bir de bu açıklama açıkçası DC Evreninin yok oluşu olabilir. Biliyorsunuz ki Marvel'ın da MCU dışında çıkan filmleri oldu. Venom, X-Men ve Fantastic Four gibi. Her ne kadar bu filmler MCU'dan bağımsız gibi gözükseler de aslında hep bir bağlantı bırakıldı. Örnek verecek olursak "Venom" filmi. Son çıkan "No Way Home" filminde gördüğümüz gibi Venom da MCU'ya dolaylı yoldan katılmış oldu fakat DC'nin bağımsız filmlerinde bu bağlantıyı göremedik, göremeyeceğiz gibi de duruyor.


    Umarız DC planlı programlı hareket eder ve bizlere güzel bir evren sunarlar...  Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.