Moon Knight #4-6 İnceleme | Kırılmış Şövalye


Moon Knight incelemelerimize güzel bir aradan sonra geri döndük. Dizisi artık oldukça yakın ve genel kitlenin karaktere olan ilgisi giderek artmaya başlıyor. Sitede ilk üç sayıyı geçen sene konuştuk ve bana göre şimdilik en iyi Marvel serilerinden Moon Knight. Bu yazıda ise dördüncü sayıyı konuştuktan sonra beş ve altıyı birlikte ele alacağız. Yavaştan hikayeler bir araya gelmeye başlıyor ve işler ilginçleşiyor. 

MOON KNIGHT #4Ayın olayı durumu bu sayıda devam etmekle beraber konuk bir karakter katılıyor seriye. Knight'ın eski dostu Tigra uzun bir aradan sonra arkadaşına bakmak için geliyor. Bu sırada ise gölgelerin ardındaki kötü bir karakter Moon Knight'ın tüm parasının kontrolünü ele almıştır ve onu kullanmak için tehdit etmiştir. Knight ise onu kahraman yapan şeyin parası olmadığını kanıtlayacaktır.

Bu sayı inanılmazdı. Geri dönüp baktığımda yine gaza geldim. Geçtiğimiz sene Batman tüm parasını kaybetti ve bu büyük bir olaydı. Bu sayı ise o koskoca olayı Knight için küçücük gösteriyor ki geçen sayıdaki gibi komik ve beklenmedik bir yöne gidiyor. Hiçbir zaman Moon Knight parası ile bilinen bir karakter olmadı ve sayı bunu güzel gösteriyor. Düşmanın çok büyük bir olayı olmadığını düşünsem de karakteri güzel öne çıkartıyor ve güzel aksiyon sunuyor. 


Bu sayının diğer değindiği ve baya da vurucu olan olayı Moon Knight'ın hataları. Maskemizin ardındaki sakladığımız yaralar, geçmişimizde yaptığımız ve unutmaya çalıştığımız hatalara benzer. Sayı bunu çok güzel ele alıyor ve Tigra'yı da getirerek o geçmişin anlatılışını güçlendiriyor. Knight'ın şimdiye kadar ne geçmişi hakkında konuştuğunu ne de maskesini çıkarttığını gördük bu seride. Sayının sonlarına doğru olan olay ise kesinlikle hikayeye damga vuruyor ve muhteşem bir an yaratıyor.

Çizer aynı kaldığı için bir sonraki kısımda bahsedeceğim ama öveceğimi biliyorsunuz. Bu sayı ilk 6 sayı arasında kesinlikle en beğendiğim ve en vurucusu oldu.

Notum: 9.2

HOROSCOPE PART 1 VE 2


Seride ilk bir sayıdan fazla süren hikayemiz beşinci sayıda başlıyor. Beşinci sayıda Moon Knight'ın psikolojisine girmekle ve neden mutlu olmadığına odaklanmakla beraber bunca süredir Knight'a kötüleri yollayan kişiyi öğrenmeye başlıyoruz. Zodiac karakteri ise hikayeleri bir araya getirmek için saklandığı yerden çıkıyor. Bunun yanında altıncı sayıda Knight'ın yeni durumunu görmekle beraber Hunter's Moon'un orijinini öğreniyoruz.

Şimdiye kadar seri hakkında dediğim her şey burada da devam ediyor, çok iyi. Genelde bir seride her sayı aynı şeyleri dedikten sonra sıkılırım ama bu seride hep övmek istiyorum. Beşinci sayı her şeye güzel bir zemin hazırlarken altıncı sayı işleri ilginçleştiriyor. Söylemem lazım bu hikaye kesinlikle her şeyin hazırlandığı olay değil ve kesin bir sonuca ulaşmıyor. Genel olarak ileride Knight'ı göreceğimiz durumlara hazırlıyor ve tehditleri biraz daha beliginleştiriyor. Ayın olayı konusundan biraz daha çıkmaya başlıyoruz böylece. Yine de bu sayıların dördüncü gibi inanılmaz vurucu bir yanı olmadığını söylemem gerek.


Bu sayıların sanırsam en güçlü yanı Hunter's Moon karakterini biraz daha detaylandırmak oldu. Karakterin inanışlarını ve hikayesini daha iyi göstermişler ve üçüncü sayıdaki rolünden kopartmışlar. Seri şimdiye kadar Knight'ın psikolojisini baya öne çıkarttı ve burada da ilginç yönler aldırıyor. İleride olacakları merak etmekle beraber Zodiac'ın Knight'ı nasıl zorlayacağı ilgimi çekiyor. 

Alessandro Cappuccio her zamanki gibi inanılmaz bir iş çıkartmış. Hunter's Moon'un geçmişine bakışımız, Knight'ın ateşler içinde sürünüşü, şehrin içinde süzülüşü... Her şey çok görkemli. Bildiğim kadarıyla gelecek hikaye bir çizer değişikliğine gideceğiz ve umarım bir sonraki çizer aynı atmosferi ve yapıyı koruyabilir. 

Hikayeye Notum: 8.3


Moon Knight serisi ilk 6 sayısı ile inanılmaz bir yükselişe geçti. Bir sonraki hikaye Devil's Reign'e bağlanacak bundan dolayı ilk o seriyi konuştuktan sonra buraya dönebiliriz. Bakalım tie-in olma sıkıntısı seriyi bozacak mı? 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.