Summer Game Fest 22' Gün 1

E3'ün bu sene de iptal olmasıyla birlikte diğer firmaların kendi sunumlarını yapacaklarını öğrenmiştik ve bunun öncüsü de Geoff abimizin 2 senedir yaptığı Summer Game Fest oldu. Peki bu sunumda neler duyuruldu gelin bir göz atalım!


Street Fighter 6'da eski bir dost!


Capcom, Street Fighter 6 için Guile karakterini ve onun combolarını tanıttı. Özellikle yeni sanat tasarımı ile oyun bayağı bir ilgimi çekti diyebilirim.


Yeni bir Alien oyunu! Aliens: Dark Descent


Fragman yüzünden oyunu third person shooter beklerken top-down bir shooter çıkması ne yalan söyleyeyim hem şoka soktu hem de heyecanımı arttırdı. 


Callisto Protocol'dan yeni bir oynanış! 


Dead Space'in yapımcılarından gelen yeni korku/macera oyunu Callisto Protocol bana hem Dead Space'i hem de The Last of Us'ı anımsattı. Özellikle vahşet'in üst düzey olmasını beğendim. Ölüm animasyonları ise enfes olmuş. 


Modern Warfare 2'den yeni bir oynanış! 


Eski Modern Warfare 2'den bildiğimiz Oil Rig görevini yeni Modern Warfare 2'de de  (Evet kafanız çok karıştı biliyorum.) farklı bir şekilde görebildik. Oynanış olarak neredeyse 2019 ile aynı gibi dursa da grafikler, ne yalan söyleyeyim, çok güzel duruyordu. 

Beklenmedik bir duyuru Flashback 2


İlk oyunu 30 yıl önce (Evet doğru duydunuz.) çıkan Flashback serisi sonunda geri dönüyor. 


Witchfire


Güzel bir Rougelite oyun geliyor diyebilirim. Özellikle büyü ve silahları birlikte kullanmak ilgimi çekti. 


Uzayda geçen bir başka korku oyunu Fort Solis! Arthur Morgan'ı seslendiren ve canlandıran Roger Clark ile Joel'i seslendiren ve canlandıran Troy Baker ile uzayda gizemli bir korku macerasına çıkıyoruz. Umarım ikilinin övdüğü kadar iyi bir oyundur. 


Yine uzayda geçen bir korku oyunu? RoutineBirinci bakış açısından oynanan Routine farklı bir görsellikle geliyor. 


Outriders'a yeni bir ek paket geliyor! Worldslayer. Yeni bir düşman, yeni silahlar ve daha fazla loot! 


İlginç bir strateji oyunu HighwaterPost apokaliptik bir evrende geçen aksiyon/strateji oyunu Highwater pek keyifli duruyor. 


Truman Show oyun olsaydı: American ArcadiaHer tarafta sizleri izleyen kameraların olduğu bir evrende amerikan rüyasından kaçmaya çalışan bir ana karakteri yönettiğimiz oyun güzel duruyor. 


2. Olmayan bir devam oyunu! Goat Simulator 3Fazla söze gerek olduğunu düşünmüyorum. Görsel kendini zaten açıklıyordur. 


Marvel + X Com = Marvel's Midnight Suns7 Kasım'a çıkacak olan Midnight Suns'tan yeni bir fragman gördük ve oyunda olacak 2 yeni karakteri de detaylıca bu fragmanda görmüş olduk: Spider-Man ve Scarlet Witch! Umalım da erteleme sonrası oyunu biraz olsun düzeltmiş olsunlar. 


Uzun yıllardır beklenen ek paket sonunda çıkıyor! Cuphead: The Delicious Last Course


Cuphead'in yeni ek paketi ile birlikte yeni bir ada, yeni bosslar ve yepisyeni bir oynanabilir karakter oyuna ekleniyor. 30 Haziran'da bizlerle! 


Stilize bir FPS oyunu Neon White16 Haziranda Nintendo Switch ve PC'ye çıkışını gerçekleştirecek! 


Midnight Fight Express'ten çıkış tarihi içeren yeni bir fragman! 23 Ağustos'ta çıkacak oyunun demosuna şuan Steam'den ulaşabilirsiniz. 


Yeni bir TMNT beat em up oyunu! 


6 kişilik mod ve Casey'nin de oyuna dahil olmasıyla birlikte Shredder's Revenge çok keyifli bir beat em up gibi duruyor! 


Yeni bir One Piece oyunu! One Piece Odyssey


JRPG ve açık dünya kavramlarını birleştiren bir One Piece oyunu geliyor. 


Atlus'tan bir başka JRPG şaheseri Soul Hackers 2!Efsane Persona serisini yapan Atlus firması Soul Hackers serisine geri dönüş yapıyor. 


Yeni Doom serisinin ruhani devamı: Metal: Hellsinger! Ritim bazlı birinci şahıs oyunların başında gelen Doom serisine benzeyen yapısıyla Metal: Hellsinger benim gibi oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor. Şuan demosuna Steam'dan ulaşabilirsiniz ayrıca 15 Eylül'de de çıkışını gerçekleştirecek. 


Eski Bioware patronundan yeni bir aksiyon/macera: Nightingale! Evet doğru duydunuz Mass Effect serisini yapan Bioware firmasının eski patronu yeni bir birinci bakış açısından oynanan bir macera oyunu yapıyor. Özellikle düşman tasarımları güzel gözüküyor.


Bloober Team'dan Silent... Iı hayır Layers of Fear'ın devam oyunu Layers of Fears! İlk oyun ile birlikte büyük övgü toplayan Bloober Team sonunda ikinci oyunu da duyurdu bakalım bu sefer bizi ne gibi olaylar bekliyor. 


Veee kapanış The Last of Us Part 1 ve Factions 2!

Kapanışta Neil Druckmann çıkıp bizlere TLOU evreni ile alakalı bir çok haber sundu bunlar ilk oyunun remake'i olan The Last of Us Part 1 ve TLOU evreninde geçen büyük bir multiplayer oyun. Ayrıca TLOU dizisi ile alakalı yeni bir görseli de bizlere sundu. 
Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.